عنوان : برگزاری كارگاه آموزشی با موضوع ((پیشگیری و كنترل اضافه وزن و چاقی كودكان و نوجوانان)) جهت كاركنان فرمانداری شهرستان رامشیر
کد خبر : ۶۴۸۸۱
تاريخ :
 ۱۳۹۶/۰۶/۰۵ 
ساعت : ۱۴:۱۲:۰
منبع خبر : روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان رامشیر

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان رامشیر، یکشنبه 5 شهریورماه 96 کارگاه آموزشی با موضوع ((پیشگیری و کنترل اضافه وزن و چاقی کودکان و نوجوانان)) جهت گروه هدف پرسنل فرمانداری توسط واحد بهبود تغذیه شبکه بهداشت و درمان در سالن جلسات فرمانداری شهرستان رامشیر برگزار شد.

خانم فرضی کارشناس تغذیه و رژیم درمانی گفت: اختلالات تغذیه ای در همه جوامع و همه زمانها آمار مختلف جامعه را تهدید می کند که در این بین کودکان و نوجوانان بیش از سایرین آسیب پذیر می باشند.

وی تغییر الگوی غذایی و مصرف غذاهای پرکالری، مصرف ناکافی مواد غذایی حاوی فیبر، کاهش فعالیت جسمانی و تنش های عصبی ناشی از مدرنیته را از علل ابتلا به این معضل بهداشتی عنوان کرد.

وی افزود:چاقی به عنوان یک عامل خطر زایی مهم در بروز بیماریهای مزمن غیرواگیر از جمله فشارخون، اختلالات چربی خون، دیابت نوع2 و بیماریهای قلبی عروقی محسوب می شود.

فرضی ادامه داد: شکل گیری این بیماریها از سنین کودکی و در ادامه آن در سنین بزرگسالی لزوم پیشگیری و مقابله با اضافه وزن و چاقی را از سنین پائین بیش از پیش نشان می دهد.

در ادامه این کارگاه آموزشی راهکارهای مختلف پیشگیری و درمان این بیماری ارائه شد و در پایان به سوالات حضار پاسخ دهی گردید.


نمایش تعداد بازدیدها : 28

کلیه حقوق محتوای این سایت متعلق به شبکه بهداشت و درمان شهرستان رامشیر میباشد.

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0