عنوان : برگزاری كارگاه آموزشی-توجیهی راه اندازی كانون سلامت محلات در شهرستان رامشیر
کد خبر : ۷۴۷۷۷
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۹/۲۶ 
ساعت : ۹:۳۱:۴۲
منبع خبر : روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان رامشیر

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان رامشیر، یکشنبه 25 آذرماه 97 دوره (کارگاه) آموزشی- توجیهی راه اندازی کانون سلامت محلات با حضور حجت اسلام والمسلمین معرف امام جمعه، مهندس حسینی نژاد فرماندار، دکتر نجف کوچک رئیس اداره تامین و ارتقا سلامت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، دکتر صابری مدیر شبکه بهداشت و درمان و دیگر مسئولین شهرستان در محل سالن رضوان رامشیر برگزار شد.

دکتر صابری در راستای برگزاری این کارگاه با محوریت راه اندازی کانون های سلامت در روستاها و محلات شهری گفت: در دهه 1360 خورشیدی ادغام حوزه آموزش پزشکی و خدمات سلامت تشکیل شد در بند10 قانون تشکیل وزارت خانه آمده بود که سازمان، موسسه یا بنیادی در این مجموعه برای تسهیل و نظارت بر کار خیریه های مرتبط با سلامت تشکیل شود که تازمان دکتر هاشمی انجام نشده و به لطف ایشان این کار عملی شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان در ادامه به حوزه بسیار مهم عوامل اجتماعی موثر بر سلامت اشاره کرد و گفت: وزارت خانه های بهداشت کشور می توانند 25درصد سلامت مردم را مدیریت کنند در صورتی که 75درصد سلامت مردم به عوامل اجتماعی مربوط است.

وی افزود: ((فرهنگ سلامت)) یکی از محورهای این حوزه می باشد که به مقوله ی سواد سلامت مردم و آموزش های همگانی در این زمینه می پردازد.

دکتر نجف کوچک که مسئولیت آموزشی کارگاه را برعهده داشت به اجتماعی سازی سلامت پرداخت. وی ضمن ارائه توضیحات در خصوص ضرورت را ه اندازی کانون سلامت محلات شهری و روستایی از اهداف کارگاه، فازهای اجرایی و وظایف اعضا کانون (مردم، دبیر و جانشین دبیر، معتمدین محل و ...) و سپس نحوه تشکیل مجمع سلامت محله بطور کامل توضیح دادند.

در ادامه این کارگاه امام جمعه محترم و فرماندار سخنانی ایراد نمودند.

  


تعداد بازدید : 30

کلیه حقوق محتوای این سایت متعلق به شبکه بهداشت و درمان شهرستان رامشیر میباشد.

V5.1.0.0